Sıkça Sorulan Sorular

Site Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hayır. Sitemize ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.

Bütün Sayfalarımızda üst menüde bulunan Hesabım menüsünün içindeki Kayıt Ol seçeneği ile sitemize üye olabilirsiniz. Kayıt sırasında mail adresinizi doğru girdiğinizden emin olmalısınız. Tüm üyelik işlemleriniz mail adresiniz üzerinden haberleşilerek yapılmaktadır.

Bütün Sayfalarımızda alt bölümde BİLGİLER menüsü altından İletişim sayfasına girerek iletişim bilgilerimize ve çalışma saatlerimize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, İletişim sayfasında bulunan iletişim form'unu kullanarak da bilgi alabilirsiniz.

Bütün Sayfalarımızda üst menüde bulunan "Hesabım" menüsünün içindeki Oturum Aç seçeneği ile Otorum açma sayfasına girerek "KAYITLI MÜŞTERİYİM" bölümünden Parolamı Unuttum'a tıkladıktan sonra açılan sayfada sitemizde kayıtlı e-posta adresini yazdığınızda şifreniz ilgili mail adresine gönderilecektir.

Kredi kartınızla yaptığınız online ödemelerde endişe duymanıza gerek yok; Web sayfamızın güvenliği dünyaca kabul gören web güvenlik kuruluşu GlobalSign tarafından, 256 Bit SSL teknolojisiyle, satın alma süreci başladığında kullanıcı bilgisayarı ile banka arasında doğrudan şifreli bir iletişim kurulmakta ve kredi kartıyla ilgili hiçbir bilgi AyakkabiMalzemeMarket.com çalışanları ya da üçüncü şahıslar tarafından görülmemektedir.

Tarayıcınız üzerinde adres çubuğunun sol tarafında bulunan kilit sembolüne tıklayarak sayfa güvenliğini kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca 3D GÜvenli (şifreli) ödeme sistemide mevcuttur. Güvenlik konusunda ayrıntılı bilgi almak için "Gizlilik Taahhüdü" nü inceleyebilirsiniz.

Toptan satışımız mevcuttur.

Detaylı bilgiye Toptan Alışveriş Sistemi sayfasından ulaşabilirsiniz.

Toptan ürün alımı yapan müşterilerin "Toptan Alışveriş" olarak siteye üyelik oluşturmasının ardından yönetici onayı'ın alınmasıyla siteye her üye girişi yaptıktan sonra ürün toptan fiyatlarının görünüp bu fiyatlar üzerinden sipariş oluşturabilmelerini sağlayan sistemdir.

Detaylı bilgiye Toptan Alışveriş Sistemi sayfasından ulaşabilirsiniz.

Sitemize ücretsiz olarak Toptan Alışveriş Sistemi üyesi olabilirsiniz.

Detaylı bilgiye Toptan Alışveriş Sistemi sayfasından ulaşabilirsiniz.

* Sitedeki tüm kampanyalardan faydalanabilir.

* Sitedeki mevcut fiyatlandırma üzerinden %10 ila %40 arasında iskonto uygulanacak şekilde indirimli fiyatlardan alışveriş yapabilirler.

* Minimum alışveriş tutarı 1.000 TL + KDV olmak zorundadır (aksi durumlarda satış iptal edilir).

* Yönetici onayı gerekir.

Toptan alışveriş için yapmanız gerekenler;

* İlk önce sitemizde normal bir üyelik oluşturunuz.

* Üyelik Bilgilerini doldururken Müşteri Grubu olarak "Toptan Alışveriş"i seçiniz

* Toptan Alışveriş başvurunuz bize ulaşacaktır.

* Başvurunuz bize ulaşmasının ardından yetkili birimimiz üyelik oluştururken tanımlamış olduğunuz irtibat numarasından sizi arayarak kontrollerini sağlayıp sitemizde oluşturduğunuz bu normal üyeliği, Toptan Alışveriş Sistemi üyeliği olarak tanımlayacaktır. Bu tanımlama yapıldıktan sonra mail yolu ile bilgilendirileceksiniz ve toptan satış fiyatları ile alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.

Toptan alışveriş fiyatlarımız hakkında detaylı bilgiyi 0216 4501015 numaralı telefonu arayarak edinebilirsiniz.

Alışveriş

Siteye üye olmadan alışveriş yapamazsınız. Sitemize ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.

Evet, İletişim adresimizde ürün satışımız vardır. Mağazamızda ürünleri kendiniz seçerek nakliye ücreti ödemeden satın alabilirsiniz.

Kredi kartı kullanmadan Havale, Eft ya da Kapıda Ödeme ile alışverişinizi yapabilirsiniz. Havale yada Eft yoluyla yapılan ödemelerde eğer indirim tanımlandıysa bu indirimden de yararlanmış olursunuz. Bunun dışında PTT aracılığıyla Posta Çeki Hesabını kullanabilirsiniz.

Alışveriş yapabilmek için önce siteye üye olmalısınız. Hesabım'dan Kayıt Ol linkini kullanarak siteye ücretsiz olarak üye olabilirsiniz. Üye girişi yaparak siteye girdikten sonra satın almak istediğiniz ürünün üzerine tıklayınız ve karşınıza gelen sayfadaki "Hemen Al" butonu ile ürünü sepete ekleyiniz. Bütün Sayfalarımızda üst menüde bulunan "Alışveriş Sepeti"ne tıklayarak sepetinizdeki gerekli kontrolleri ve düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Sonraki adımda "Alışverişi Tamamla" komutuyla gerekli teslimat ve fatura bilgilerini girip devam ediniz ve bir sonraki sayfaya geçerek siparişinizi onaylayınız.

Son olarak, seçeceğiniz ödeme biçimine göre ödemenizi yaptıktan sonra alışverişinizi tamamlamış olacaksınız.

(EFT ile yada Ptt Posta Çeki hesabı ile ödeme yaparken açıklama kısmına "AyakkabiMalzeMemarket.com" yazmayı unutmayınız. Ptt Posta Çeki hesabı, Havale veya EFT ile ödemelerde mutlaka bildirim formu doldurunuz. Bu forma "Havale / EFT Bildiriminde Bulunun" butonunu tıklayarak ulaşabilirsiniz.)

Bütün Sayfalarımızda üst menüde bulunan Sipariş Takibi linkini kullanarak siparişlerinizi takip edebilirsiniz.

Türkiye dışına satışımız sadece özel koşullarla gerçekleşebilmektedir. Sevk adresinizin Yurt dışı olması durumunda ürünün kargosu ve gümrüklenmesi ile ilgili tüm maliyet ve sorumluluk siz müşterimize ait olmak üzere ürünü kargo firmasına teslim etmekteyiz. Üründe yaşanabilecek herhangi bir teknik sorunda, markanın o ülkede yetkili servisi olmaması nedeniyle olabilecek gönderimler ile ilgili tüm sorumluluk ve maliyetlerin de tarafınıza ait olacağını bildirmek isteriz.

3D Güvenli Ödeme

3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Bu yöntemle yapılan alışverişin geçerli sayılabilmesi için; kart sahibinin yapılan işlemi, kendine verilen özel bir şifreyle onaylaması gerekir. AyakkabiMalzemeMarket.com’dan yapacağınız alışverişlerde, kredi kartınızın bağlı olduğu banka bu sistemi destekliyorsa 3D Secure’la ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Şifre ile (3D Secure) ödeme seçeneğini ilk defa kullanıyorsanız önce kayıt olmanız istenecektir, her banka kayıt esnasında farklı bilgiler isteyebilir, ancak bu bilgiler sadece ilk kayıt için tek seferlik istenecektir. Kayıt yapılması için bazı bankalar sizden cep telefonu numaranızı isteyebilir, bankanızda bulunan bilgileriniz güncel değilse Sipariş onayı bölümünde "Siparişi Onayla" seçeneği ile de güvenli alışveriş yapabilirsiniz. Bankanızdaki bilgileri güncelledikten sonra tekrar Şifre ile (3D Secure) ödeme sistemine kayıt olabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için bankanızın sitesini ziyaret ederek kayıt işlemlerini bankanızın online sayfalarından da gerçekleştirebilirsiniz.

3D güvenli ödeme sistemini kullanmadığınız takdirde siparişinizin işleme alınması zaman alacaktır. Çünkü kart sahibini çekilen tutardan haberdar etmek için ilgili bankayla iletişime geçilecek ve bankadan gelen bilgi doğrultusunda sipariş işleme alınacaktır. Bankadaki bilgileriniz güncel değilse ya da banka size ulaşamazsa siparişiniz onaylanmayacaktır. Bu süreci kısaltmak ve siparişinizin hızlı bir biçimde hazırlanmasını istiyorsanız 3D güvenli ödeme sistemini kullanmanızı öneririz.

Ödeme

CVV Kredi Kartı’nızın arka yüzündeki imza şeridinin üstünde bulunan rakamın son 3 hanesine verilen isimdir.

Bunun birkaç nedeni olabilir;

* Kart numarasını yanlış girmiş olabilirsiniz.

* CVV numarasını yanlış girmiş olabilirsiniz.

* Kredi kartınızın limiti yetersiz olabilir.

* Kartınız sanal alışverişe kapalı olabilir.

* Kartınızın son kullanma süresi dolmuş olabilir.

* İptal edilmiş bir kart kullanıyor olabilirsiniz.

* 3D (şifreli) ile ilk defa işlem yapıyor ve daha önce şifre belirlememiş olabilirsiniz.

Kredi kartıyla yapılan ödemelerde kart sahibinin güvenliği için ilgili bankadan işlem onayı istenir. Böyle bir durumda sizinle iletişim kurmamız gerekebilir. Bu nedenle size kısa sürede ulaşabileceğimiz bir telefon numaranızın olması ya da bankadaki bilgilerinizin güncel olması önemlidir. Banka onayı alındığında siparişiniz bir sonraki aşamaya hazır hale gelir. Yurt dışı bankalara ait kredi kartları ile yapılan alışverişler onaylanmamaktadır.

Sipariş işlemleri sırasında ödeme seçeneklerinizi belirleyeceğiniz sayfaya geldiğinizde banka hesap numaralarımızı göreceksiniz.

Ayrıca "Banka Hesapları" linkini tıklayarak ta hesap numaralarımıza ulaşabilirsiniz. Havale ya da EFT ile ödeme yapacaksanız mutlaka havale / eft bildirim formunu doldurmalısınız aksi halde siparişleriniz geçerlilik kazanmayacaktır. EFT ile ödemelerde açıklama bölümüne "AyakkabiMalzemeMarket.com" yazmayı unutmayınız.

Sipariş işlemleri sırasında ödeme seçeneklerinizi belirleyeceğiniz sayfaya geldiğinizde Ptt Posta Çeki hesap numaramızı göreceksiniz. Ayrıca "Banka Hesapları" linkini tıklayarakta hesap numaralarımıza ulaşabilirsiniz. Ptt Posta Çeki hesabı ile ödeme yapacaksanız mutlaka havale / eft bildirim formunu doldurmalısınız aksi halde siparişleriniz geçerlilik kazanmayacaktır.

Ptt Posta Çeki hesabı ile ödemelerde açıklama bölümüne "AyakkabiMalzemeMarket.com" yazmayı unutmayınız.

Hayır, şu an kapıda ödeme seçeneğimiz bulunmuyor.

Kapıda ödeme, müşterilerimizin, satın aldığı ürünün ödemesini siparişi adresine teslim eden kargo yetkilisine yapmasıdır. Ürün bedeli nakit veya kredi kartı ile ödenebilmektedir.

Kredi kartı bilgilerini internette paylaşmaktan rahatsızlık duyan, Havale/Eft ile uğraşmak istemeyen, herhangi bir banka hesabı bulunmayan müşterilerimiz kapıda ödeme seçeneğini kullanabilirler.

Kapıda Ödemede sipariş esnasında müşterilerimizden herhangi bir ücret alınmamaktadır. Ürün bedeli, Kapıda Ödeme ücreti,  Kargo ücreti ve KDV’nin detaylı olarak belirtildiği fatura tanzim edilerek ürün teslimat adresine teslim edilmek üzere sipariş esnasında belirtilen kargo firmasına teslim edilir.

Kapıda Ödeme sisteminde Kapıda Ödeme ücreti ve Kargo ücreti, sipariş kargo firmasına teslim edildiğinde Alıcı adına Satıcı tarafından peşin olarak kargo firmasına ödenir. Siparişin teslim edilemediği durumda veya alıcının keyfi olarak siparişi almaktan vazgeçildiği ve teslim alınmadığı durumda bu yapılan ödemeler kargo firması aldığı ücretin karşılığı olan hizmeti vermiş olduğundan Satıcıya iade edilmez.

Kapıda Ödeme ile satın alınmış ürünlerin kargodan teslim alınması zorunludur.

Teslim alınmayan ürünler iade edilemez.

Teslim alınmayıp iade gelen siparişler, firma tarafından kargo maliyeti eklenerek müşteriye tekrar gönderilmek üzere bekletilir.

Aynı şekilde ürün teslim alınmazsa satış sözleşmesi, onay alınması için telefon görüşmesi kayıtları, ve alıcının beyan ettiği kişisel veriler, sipariş esnasında kullanılan bilgisayar yer adresi (IP / MAC ADRESİ) delil olarak kullanılarak,

Kapıda ödeme imkanını kötüye kullanma sebebiyle; kargo masrafları, işletme masraflarının tamamının yasal yollarla tazmini için hukuki işlem başlatılır.

Alıcı kapıda ödemeli olarak satın aldığı ve teslim almayarak şirketi zarara uğrattığı her malın ve kargo dahil fatura tutarının en az kırk (40) en fazla doksan (90) katı kadar tazminat bedelini www.ayakkabimalzememarket.com sitesi müşterileri peşinen ödemeyi resmen beyan eder.

Sipariş ve Teslimat

Mesai saati dışında verilen siparişler siparişi takip eden ilk mesai saatinde işleme alınmaktadır. Sipariş ettiğiniz ürün bulunduğunuz yerleşim yerinin uzaklığına göre 1 ile 7 iş günü içinde anlaşmalı kargo firmasıyla teslim edilir. Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları Türkiye’nin her yerine teslimat yapmakla beraber il ve ilçe merkezlerine çok uzak olan bazı bölgelerde ancak haftanın belirli günlerinde teslimat yapmaktadır. Bu durumda müşteriye gerekli bilgilendirme yapılır. Firmamız teslimatın hızlı gerçekleştirmek konusunda büyük bir titizlik göstermektedir. Buna rağmen oluşabilecek gecikmelerden ötürü, müşteri isterse, siparişi iptal edilir.

Sınırlı sayıda temin edilebilen ve henüz ithalatçı firma stoklarına girmemiş fakat yakın bir tarihte gelecek olan ürünler, sitede "Ön Sipariş" olarak görünür. Böyle bir ürünü ön sipariş olarak vermeniz durumunda ürün stoklara girer girmez ilk olarak size gönderilir. Diğer siparişlerde olduğu gibi ön siparişin geçerli olabilmesi için de ödemenin yapılmış olması gerekir.

"Hızlı Gönderi" olarak belirtilen ürünler siparişiniz ve ödemenizin Pazartesi - Cuma günleri saat 16:00’ya kadar,  Cumartesi günü saat 11:00'e kadar onaylanması durumunda aynı gün kargoya teslim edilen ürünlerdir.

Ürün isminde ve açıklamasında SINIRLI STOK yazan ürünler az adette olan ürünlerdir ve siparişi ilk veren müşterilere öncelik tanınır. Ürün stoklarda tükendiği taktirde müşteri bilgilendirilerek siparişinde değişiklik yapılır veya iptal edilir.

"Ücretsiz Kargo" ibaresi ile belirtilen veya varsa sipariş tutarı kampanyasında verilen alt limitin üzerindeki siparişlerde kargo ücreti AyakkabiMalzemeMarket.com tarafından karşılanır. Diğer ürün ve sipariş tutarları için oluşacak kargo bedelleri siparişi tamamlama aşamasında (ödeme yapmadan önce) belirtilir ve siparişe ilave edilir.

Şu an sadece Yurtiçi Kargo ile çalışmaktayız.

Evet, Siparişinizi kargo ücreti ödemeden marketten teslim alabilirsiniz.

Bunun için sipariş oluştururken Kargo metodu sekmesinde "Market Teslim" seçeneğini seçmeniz gerekir, bu seçim yapılırsa faturaya nakliye ücreti yansıtılmayacaktır.

Sipariş ettiğiniz ürün kargoda meydana gelebilecek hasarlar göz önünde bulundurularak uygun bir paketlemeyle tarafınıza gönderilir. Buna rağmen kargonuz da herhangi bir hasar tespit ederseniz teslimatı kabul etmeyiniz ve mümkünse tutanak tutturunuz. Yeni teslimat en kısa sürede gerçekleştirilir.

Evet, faturanızın teslimat adresinden farklı bir adrese teslim edilmesini isteyebilirsiniz. Bu durumda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bütün Sayfalarımızda alt bölümde BİLGİLER menüsü altından İletişim sayfasına girerek iletişim bilgilerimize ulaşabilirsiniz.

Arıza ve Garanti

Sitemizde satışa sunulan garantili ürünlerin garanti süreleri yasalarla belirlenmiş olup, ürün etiketleri içinde garanti süreleri ile ilgili bilgi verilmektedir.

Almış olduğunuz herhangi bir ürünün defolu çıkması ve bize 3 iş günü içerisinde bilgi vermeniz ve gönderici ödemeli olarak ürünü göndermeniz durumunda, iade ya da değişim hakkınızı kullanabilirsiniz.

Tarafımızdan incelenerek, arızalı ürün yenisi ile, aynı ürünün verilmesi o an için mümkün olmadığı durumlarda müşterinin seçeceği eş değer bir başka ürünle değiştirilecektir.

Arızalı ürünü size gönderildiği şekilde tüm aksesuarları, kutusu ve kitapçıklarıyla eksiksiz, hasarsız ve kargoda oluşabilecek hasarlara karşı uygun bir paket içinde göndermelisiniz. Ürünün kendisinde ya da orijinal ambalajında çizik, bant, etiket veya herhangi bir hasar olmamasına dikkat ediniz. Ürünle birlikte satış faturası da tüm nüshalarıyla gönderilmelidir.

Kullanıcı kusurundan kaynaklanan arızalar iade ve garanti kapsamı dışındadır. (Kırılma, düşme, yanma, yetkisiz tamir gibi)

İade ve İptal

Teslim tarihinden itibaren ilk 14 gün içinde belirli koşullarda ürünü iade etme hakkınız vardır. Bunun için ürünü güvenli bir kutuda, orijinal ambalajını tahrip etmeden, tekrar satılabilirliğini bozmadan her türlü aksesuarı ve kutu içeriğini eksiksiz olarak göndermelisiniz. Ürünle birlikte satış faturası da (tüm nüshalarıyla) teslim edilmelidir. Fatura şirket adınaysa iade faturası düzenlenmelidir. Orijinal ambalaj ya da üründe herhangi bir çizik, hasar, bant-etiket, kutu içeriğinde eksik vb. problemler varsa iade kabul edilmez. Ürün iade durumunda kargo bedeli müşterimize aittir.

Bazı özel ürünlerde iade kabul edilemez. Niteliği itibarıyla; tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış ve denenmemiş olması şartına bağlıdır.

* Açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler

* Kullanım esnasında ayak ile birebir temas gerektiren ürünler

* Her türlü kişisel bakım ürünü

* Her türlü ayak sağlığı ürünü

* Her türlü ayakkabı içinde kullanılan ürünler

* Tek kullanımlık ürünler

* Hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler

Geri ödeme işlemi ürünün iade koşullarına uygunluğu tespit edildikten sonra başlar. Kredi kartıyla yapılan ödemelerde para iadesi için ilgili bankaya talimat verilir ve banka iade sürecini başlatır. Genel olarak 10 gün içinde iade hesabınıza yansımış olur. Havale ile ödeme yaptıysanız iade onayının alındığı gün banka masrafları düşüldükten sonra tutar hesabınıza yatırılır. EFT yapılacaksa hesaba yansıması bir sonraki mesai gününe kalabilir. Ürünü iade ederken size gönderilen satış faturasını tüm nüshalarıyla göndermelisiniz. Fatura şirket adınaysa iade faturası düzenlenmelidir. Satış faturasının gönderilmediği ya da eksik gönderildiği durumlarda KDV iade edilemez.

Siparişinizi iptal ettirmek için bütün Sayfalarımızda alt bölümde EKSTRALAR menüsü altından İade Taleplerim linki aracılığı ile "İade Talep Formu"nu doldurarak bize talepte bulunabilirsiniz.

Ayrıca İletişim bölümünden "İletişim Formu" aracılığı ile bize talepte bulunabilirsiniz.

Sipariş kargoya teslim edildikten sonra yapılan iade taleplerinde, sipariş iade geldikten sonra nakliye masrafları düşüldükten sonra ücret iadesi yapılır.

Siparişinizi iptal ettirmek için bütün Sayfalarımızda alt bölümde EKSTRALAR menüsü altından İade Taleplerim linki aracılığı ile "İade Talep Formu"nu doldurarak bize talepte bulunabilirsiniz.

Ayrıca İletişim bölümünden "İletişim Formu" aracılığı ile bize talepte bulunabilirsiniz.

Kapıda Ödemeli sipariş kargoya teslim edildikten sonra yapılan iade taleplerinde, siparişin kargodan teslim alınması zorunludur.

Teslim alınmayan ürünler iade edilemez.

Teslim alınmayıp iade gelen siparişler, firma tarafından kargo maliyeti eklenerek müşteriye tekrar gönderilmek üzere bekletilir.

Aynı şekilde ürün teslim alınmazsa satış sözleşmesi, onay alınması için telefon görüşmesi kayıtları, ve alıcının beyan ettiği kişisel veriler, sipariş esnasında kullanılan bilgisayar yer adresi (IP / MAC ADRESİ) delil olarak kullanılarak,

Kapıda ödeme imkanını kötüye kullanma sebebiyle; kargo masrafları, işletme masraflarının tamamının yasal yollarla tazmini için hukuki işlem başlatılır.

Alıcı kapıda ödemeli olarak satın aldığı ve teslim almayarak şirketi zarara uğrattığı her malın ve kargo dahil fatura tutarının en az kırk (40) en fazla doksan (90) katı kadar tazminat bedelini www.ayakkabimalzememarket.com sitesi müşterileri peşinen ödemeyi resmen beyan eder.

AKN Web Tasarım © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır.
- Geliştirici: AKN Web Tasarım

Bizimle iletişime geçin

Konum Bilgilerimiz

Rasimpaşa Mah., İzzettin Sok. No:111/A, (Yeldeğirmeni) 34716 Kadıköy/İstanbul, Türkiye

0555 893 48 83 (WhatsApp)

0216 450 10 15

Hafta İçi: 08:00 - 18:00
Cumartesi: 08:00 - 15:00
Pazar: Kapalı